محل تبلیغات شما

امروز يه كشف خيلى مهم كردم. چيزى كه شايد خيلى ها بدونن. اما تا حالا نشنيده بودم و از بس بديهى بود بهش توجه نكرده بودم: عمر خطى نيست! بر خلاف اين كه ميگن ثانيه ها مى گذرد و وقت طلاست و هر سال يه جشن تولد ميگيرن، برخلاف اون كه ميگن هر ثانيه به اندازه ى يك ثانيه ميميريم، آدم ها به مرور و به صورت تدريجى پير نميشن. عمر پله اى هست. شايد كسى ده سال، بيست ساله بمونه، و يكدفعه شكسته بشه. درست مثل بقيه ى چيزهايى كه بايد تغييرات كمّى در اونها زياد بشه تا يكدفعه تغيير كيفى در اونها به وجود بياد. مثل هر چيزى كه گرم ميشه، گرم ميشه، و در يك نقطه به جوش مياد يا ذوب ميشه يا منجمد ميشه. مثل فنرى كه تا يكجا جمع ميشه، يا مثل نقطه ى شكست و .

يك روز از خواب بيدار ميشى و مى بينى عه! چشمات ديگه مثل سابق كار نمى كنه! يك روز بلند ميشى و مى بينى عه! دستت درد مى كنه! و از اون به بعد هميشه درد خواهد كرد يا عينك لازم خواهى داشت. يه روز مى بينى ديگه حوصله ى گردش رو ندارى .

پس مواظب باش! روى پله اى كه هستى قدرش رو بدون و مراقب باش نيافتى! فكر نكن هميشه همين توانايى ها رو دارى ولى يه خورده ازشون كم ميشه. نه! ممكنه بخشى از اين توانايى ها رو يكباره و براى هميشه از دست بدى! اگه ميخواى كارى بكنى، مثلاً ميخواى زبان بخونى، همين امروز بخون. توى پله ى بعدى شايد ديگه هرگز نتونى زبان ياد بگيرى. اگه ميتونى بخندى و شاد باشى و بگردى و . الان اين كارها رو بكن. اينجورى گذشت سن رو براى مدتى، كه كاملاً نامشخص هست، متوقف مى كنى.

مراقب باش! مصيبت ها ممكنه كمر آدم رو بشكنن! سعى كن براى كسى مصيبت به وجود نيارى! مراقب اطرافيانت باش تا مصيبت زده نشى! نميگم مرگ دست آدم هست، ولى باور كن كه ميشه مراقب زندگى بود. تا جايى كه ميتونى سعى كن روى همين پله بايستى. براى اين كار بايد نقطه ى جوش ات رو بالا ببرى! شايد به افزودنى نياز دارى؟ نميگم خلوص خودت رو از دست بده، اما شايد بايد دلبستگى هاى تازه اى پيدا كنى؟ به گل، به بهار، به يك انسان، يك حيوان، يك برنامه ى كارى جديد، و هر افزودنى ديگه اى كه بتونه سنگينى مصيبت رو كم كنه و نذاره تو منجمد بشى. 

خوشا به حال كسانى كه در سن بالا هم تونسته اند بچه بمونن. اونها اگر هم از پله ى عمر سقوط كنن، تازه جوون ميشن. مثلاً در پنجاه سالگى، تازه از بچگى عبور مى كنن و جوون ميشن! لازمه اش اينه كه توى اون سى چهل سال قبل، مثل يه بچه دلشون پاك و ذهنشون آزاد باشه و مثل يه بچه شاد باشن و مثل يه بچه فعال باشن، و مثل يه بچه به آينده اميدوار باشن و براى به دست آوردن چيزى كه ميخوان جنب و جوش كنن و شور و حال داشته باشن و مثل يه بچه باور كنن كه همه چيز به دست آوردنى هست و مثل يه بچه از خستگى نترسن و برن  توى شكم هر چيز پيچيده و ترسناك

پ.ن: امروز یه دوست قدیمی گفت اصلا تغییر نکردی هنوز قیافه 15 سالگیتو داری با کمی ریش سفید شده

من از خودم خجالت میکشم یا تمام شدن یک رابطه با تمام حواشی ..با بار گناه تمام این سالها..

دشمنهای کز کش یا جاکش های دماغ عقابی

عمر تلف شده ما یا هرچی لگد میخوریم ارزشمون بالاتر میره خیر سرمون یا حتی بنجامین باتن

كه ,مثل ,رو ,يه ,ى ,مى ,يه بچه ,مثل يه ,و مثل ,مى بينى ,چيزى كه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کتابخانه عمومی فرهنگ دهدشت